Bliźniaki zmieniają życie

Nowe dziecko w domu jest zwykle oczekiwane czynnie, bo przyszli rodzice szykują pokój, urządzają przestrzenie na nowo, kupują ubranka i inne rzeczy, które później okazują się mniej lub bardziej przydatne. Co zmieniło się w naszym życiu, kiedy w domu pojawili się Mela i Julek? Wszystko i nic.

Nie lubimy żyć według wielkich narracji i dopisywać do tego, jak żyjemy, co robimy, jacy jesteśmy zagmatwanych, a nawet prostych ideologii. Staramy się przyjmować rzeczywistość na swój sposób i nie oceniać jak robią to inni. Wiele razy słyszeliśmy, że po urodzeniu się dziecka nasze życie wywróci się do góry nogami. Po urodzeniu bliźniaków nie będzie dla nas już ratunku. Czy tak jest?

Nie ma co oszukiwać, bardzo wiele rzeczy się zmieniło i zapewne to dopiero początek zmian, bo kluski mają dopiero dziewięć miesięcy. Musieliśmy zupełnie przebudować nasz rytm dnia i nocy (szczególnie Madzia). Na początku wstawaliśmy razem lub na zmianę, bo maluchy przez pierwszy okres jadły z butli. Teraz ja mam trochę więcej nocnego luzu, ale za to ledwo mieszczę się w łóżku między Madzią, Melą, Julkiem, Franią, rekinem i słoniem.

fullsizeoutput_1533

Zmienił się sposób spędzania wolnego czasu. W ogóle sposób spędzania czasu. Nie możemy po prostu wziąć kluczy od domu i z niego wyjść. Choć wychodzenie trwa już tylko pół godziny. Udało się nam zejść z godziny, a nawet więcej na początku.

Zmieniło się wiele innych rzeczy, ale można je wymieniać i wymieniać.

Nie zmieniło się nasze podejście do świata. Nie zmieniliśmy się my. Tak bardzo… Naturalnie przyszło nam wkomponować Melę i Julka do naszej rodziny. Nie traktujemy ich jak obiekty szczególnej troski tylko jak naszych kompanów, ludzi których kochamy, przyjaciół. Tak, nie możemy teraz wyjść do knajpy i spontanicznie pojechać w środku nocy do domku w lesie z przyjaciółmi, a potem gadać do wschodu słońca. Możemy za to wziąć ze sobą dzieci do tych przyjaciół i pokazać przede wszystkim sobie, że teraz jest inaczej, ale wcale nie gorzej. Jest lepiej, bo każdy dzień jest przecież lepszy od minionego.

Wojciech

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s